Naksnīgs elektroniskās vizualizācijas un mūzikas pasākums
VIDEOGRĀFIJA
No 26. augusta 18:00 līdz 27. augusta 06:00
Andrejsalā, Andrejostas ielā 4

"Videogrāfija" ir vārds, kas radies, savienojot "video" (no grieķu valodas, "es aptveru") un izskaņu "grāfija", kas nozīmē "rakstīt" vai šajā gadījumā – "dokumentēt". Par spīti senajām saknēm, šis termins dienas gaismu ieraudzīja tikai 1972. gada oktobrī, kad Amerikas kinematogrāfu žurnālā parādījās virsraksts "Videogrāfija – ko tas viss nozīmē?"
Videogrāfijā piedalās mākslinieki no Briseles, Madrides, Ņujorkas un Rīgas. Projekta ietvaros notiks vizuālās mākslas objektu izstāde/instalācija, to tapšanas dokumentēšana/filmēšana, video signāla tālākā apstrāde un izrādīšana uz ekrāniem. Notiks arī Sergeja Eizenšteina filmas „Sacelšanās” seanss.
Dalībnieki:
VJ - Antonin de Bemels (BE), Axiome (BE), C’drik (BE), Imminent (BE), DJ Doctor Igor (PL/BE), Claustrum (LV), DJ Pablo vs Javier IA (ESP), Error (LV), Gas of Latvia & Oskars Poikāns (LV), Evgeniy Droomoff & Sound Meccano (LV) “Grafika pret audio un video” dalībnieki: Andris Vītoliņš (Andrejsalas sarga mājā) un Kristians Brekte (Andrejsalas tēlniecības glabātuvē) Instalācijas-smilšu skulptūras “Sand-is.com” autori: Sandis Kondrāts un Uldis Zariņš

VJ - ANTONIN de BEMELS (Beļģija)
Beļģu videomākslinieks un mūziķis. Studējis Briseles Grafikas skolā, kur iepazinies ar video mākslu un eksperimentālo kino. Viņa darbības lauks ir elektroniskā mūzika un video, kurā ķermeņa kustības veido dinamisku saikni starp skaņu un attēlu.

CTAЧKA (USSR 1925 82”) SERGEI EISENSTEIN
Pirmā Sergeja Eizenšteina spēlfilma, uzņemta 1925.gadā. Mēmā filma par fabrikas strādnieku sacelšanos, kuru apspiežot valdības izsauktā kavalērija sarīko īstu slaktiņu. Filma slavena ar epizodi, kurā policijas varmācība mijas ar kadriem no lopkautuves.

AXIOME • IMMINENT (Beļģija)
Axiome ir Sidrika kopprojekts ar citu ietekmīgu beļģu skaņas mākslinieku Olivjē Moro (Olivier Moreau). Šajā projektā viņi mēģina apvienot ritmu, industrial, breakcore un noise. Axiome ir labi pazīstams šādas mūzikas cienītājiem un kopš 1999. gada publicē savus ierakstus vācu studijā Ant-Zen. Imminent ir Olivjē soloprojekts.


C’DRIK FERMONT (Beļģija)
Muzikālo pavadījumu filmai veidos Sidriks (C'drík Fermont, aka C-drík, cdrk, Kirdec), kurš sevi dēvē par "daudzpusīgu mākslinieku - vegāni". Sidriks ir akadēmiski izglītots mūziķis, bundzinieks, studējis Monas konservatorijā (Beļģija) pie elektroakustiskās komponistes Anetes van de Gornes. Viņš komponē mūziku teātrim, izstādēm, skaņas instalācijām, modes skatēm un īsfilmām. Vegānis ir cilvēks, kurš izvairās ēst vai citādi patērēt jebkādus dzīvnieku valsts produktus. Vegāņi ne tikai neēd gaļu, bet arī nevalkā ādas apavus, drēbes un nelieto kosmētiku vai sadzīves ķīmiju, kas satur dzīvnieku produktus, vai tikusi uz tiem izmēģināta. „Videogrāfijas” laikā C-Drik veidos īpašu saspēli ar leģendāro Sergeja Eizenšteina pilnmetrāžas filmu Streiks („Cтачка”, 1925).

IMMINENT (Beļģija)
Imminent mūzika ir instrumentāla un tai raksturīgs īpašs – haotisks un ātrs - skanējums. Pārsvarā izmantoti trokšņi un čirkstoņa. Rezultāts ir sarežģīts, deformēts un traucēts. Skaņdarbi ir agresīvi, pat naidīgi. Tiek piedāvātas brutālas perkusijas un mehāniski trokšņi, ko pavada neskaidrs ritms. Klausītājam tiek atklāti paša sirdspuksti, bungas rībieni un smieklīgas, smalkas melodijas. Ar savu pirmo albumu “Human dislocation” Imminent iekaroja stabilu vietu Power Noise, atklājot tā labākās tradīcijas. Imminent ir Olivjē Moro soloprojekts.


DJ PABLO + JAVIER IA (Spānija)
Abi dīdžeji ir dvīņubrāļi, kuri kopā ir izdevuši žurnālu Belio (www.beloimagazine.com). Viņi arī organizē mākslas festivāla Decibelio, kas notiek Madridē, piedalās dažādos mūzikas festivālos un veido savu dizaina studiju, paralēli aktīvi darbojoties multimediju telpā. Viņu mūzikā atklājas idejas, kas saistītas arī ar žurnālu: vizuāli pieejamā informācija tiek transformēta skaņā. Pārstāvot eksperimentālo mūziku, Pablo & Javier IA piedāvā drum’n’noise, kā pamātā ir neparastas un negaidītas mākslas izpausmes. Rīgā tiks piedāvāts vizuālās mākslas projekts Geso Pablo IA vadībā un Javier IA muzikāls priekšnesums.


DJ DOCTOR IGOR (Polija/Beļģija)
DJ Doctor Igor, īstajā vārdā Igors Paškevičs (Igor Paszkiewicz), mūzikā sācis sevi izglītot no 10 gadu vecuma. Vēlāk viņš izmantojis plates, lai līdzētu citiem pret grūtsirdību. 1980. gadu vidū Dj Doctor Igor pievēršas elektronikai, jaucot žanrus un sapludinot iespējamās skaņas un ritmus. Ceļojis no Prāgas līdz Jaunzēlandei (radio šovs), uzstājies festivālos Īrijā (Mantua project 2006), Beļģijā (Athanor, Nuits Blanches, Kaaiman, Le Gazon, Petrol u.c) un Holandē (Paradisio-Melkweg). Viņa muzikālās izpausmes mērķis ir radīt sajūtu un atmosfēru, kur katrs var iejusties skaņā. Uzstājoties viņš injicē vecus rokmūzikas gabalus, elektroniku, electroclash, detroit, tehno bītus, skaņu ainavas un visu citu, lai padarītu savu "medicīnisko kokteili" pēc iespējas eksplozīvāku.

CLAUSTRUM (Latvija) - Lauris Vorslavs, Raimonds Bērziņš, Ģirts Radziņš
Viena no labākajām industrial apvienībām Latvijā. Piedāvā izsmalcinātu, niansētu un pat muzikālu industrial mūziku, kas bagāta ar īpašām vibrācijām. Inteliģenta skaņa apvienojumā ar estētisku uzstāšanos, atklāj eksperimentāli elektroniskās mūzikas labākās tradīcijas.


ERROR (Latvija)
Misters Kļūda ir latviešu noise pionieris, atskaņo ambient noise stilā ieturētus skaņdarbus un tiek uzskatīts par trokšņu meistaru. Jau no 1990. gadu vidū radītās skaņas un uzstāšanās ir bijušas novatoriskākie underground elektroniskās mūzikas paraugi. Sākotnēji Misters Kļūda sadarbojies ar Ivo Goldmani. Izpelnījies plašu atzinību no ārvalstu mūziķiem. Error mūzikā saplūst kakofonija un sarkasms, kas liek aizdomāties par mūsdienu kultūras un arī mūzikas iespējām.


GAS OF LATVIA & OSKARS POIKĀNS (Latvija)
Andris Indāns 1996. gadā izveidoja Gas of Latvia. Kopš tā laika ir izdotas vairākas kompilācijas, tai skaitā The Melancholic Valse, Sex, Inou” un citas. Gas of Latvia skanējums ir mainījies, sākotnēji akustiski eksperimentālam un industriālam skanējumam pārejot uz ambient, idm un noise. Skanējums kļuvis personiskāks un ieguvis dziļi intīmu muzikālu noformējumu, ietverot dabas skaņas, pazīstamu autoru tekstus, spēlējoties ar tīru ritmu un smalku melodiju. Šoreiz Gas of Latvia pievienosies Oskars Poikāns, pazīstams ar saviem unikālajiem pašgatavotajiem pūšamajiem instrumentiem.

EVGENIY DROOMOFF & SOUND MECCANO (Latvija)
Mūzika, kas radīta, sadarbojoties skaņu mākslinieka Jevgēņija Dromova (Evgeniy Droomoff) un Sound Meccano (Rostisalavs Rekuta). Jevgēņija Dromova eksperimenti ar dizainu un elektronisko mūziku sākās 2003.gadā. 2004. gadā viņš uzsāka sadarbību ar Rostislavu Rekutu un tika izdots albums Volokno (2005). Sound Meccano eksperimentē ar elektronisku, un elektroakustisku mūziku, to papildinot ar akustiski instrumentālām partijām. Paralēli Rostislavs Rekuta vada raidījumu radio NABA ēterā, piedalās eksperimentālā teātra projektos un strādā par dīdžeju. Mūzika, ko piedāvā abi mākslinieki ir niansēta un smalka, sevī apvieno mikro dimensijas un rada skaistu un radošu ilūziju par skaņas, attēla un dzīves sajūtas sapludināšanu.

TEN THOUSAND PEACOCK FEATHERS IN FOAMING ACID (ASV)
"Desmit tūkstoši pāva spalvu mutuļojošā skābē" ir ņujorkiešu Evelinas Domničas (Evelina Domnitch) un Dmitrija Gelfanda (Dmitry Gelfand) projekts, kurā ar lāzera palīdzību tiek izgaismots kustīgs ziepju burbuļu jūklis. Pateicoties lāzeram, milzīgā palielinājumā ir redzama pozitīvo un negatīvo jonu kustība burbuļa virsmā, kura parasti paliek apslēpta neapbruņotai acij.

ANDRIS VĪTOLIŅŠ • KRISTIANS BREKTE • SANDIS KONDRĀTS • ULDIS ZARIŅŠ (LV)
Šie jaunieši varbūt vēl nav pazīstami plašākai publikai, taču būdami jauni un talantīgi viņi arvien pārliecinošāk piesaka sevi vizuālās mākslas jomā. Gleznotāji Andris Vītoliņš un Kristians Brekte Andrejsalā radījuši konceptuālus sienu gleznojumus (Sarga māja un Noliktava), bet ārzemju panākumiem bagātie tēlnieki Sandis Kondrāts un Uldis Zariņš demonstrēs savas spējas "dzīvajā" radot smilšu skulptūru.

Organizē: SIA „Melo Records”