splash

Nesaki ne JĀ, ne NĒ, ne BALTS, ne MELNS!
Posted By Ieva on augusts 10th, 2011

Mūsdienu kultūras forums Baltā nakts šogad notiks jau sesto reizi. Tiksimies naktī no 10. uz 11. septembri! Festivāla pamatprogrammā 20 mākslas, mūzikas, kustības, izdzīvošanas, performanču projekti visā Rīgā – VEF korpusos, Spīķeros, Vecrīgā, Rīgas centrā, Purvciemā un Bolderājā. Ieeja visos pasākumos bez maksas.

 

Papīra zvani pie Operas Baltajā naktī

Posted By Jazz on septembris 16th, 2011

„Zaļā josta” pārsteidza kultūras foruma Baltā nakts apmeklētājus ar iespēju iesaistīties kopīgas mākslas instalācijas radīšanā. Vakara gaitā no vecajiem un reiz jau izlasītajiem žurnāliem Cafe Opera āra terasē tapa EKO dizaina instalācija „Papīra zvani”, kuras radīšanā iesaistījās vairāk kā 300 Baltās nakts apmeklētāju, apvienojot spēkus un gaišās domas kopīga mērķa sasniegšanai.

Latvijas Nacionālās operas skvērs un tajā esošā Cafe Opera āra terase no ierastās gardumu baudīšanas vietas Baltajā naktī pārtapa par SIA „Zaļā josta” radošu darbnīcu, kurā reiz pārlapotie žurnāli pārtapa lielākos un mazākos zvanos, apvienojot tos skaņas instalācijā „Papīra zvani”. Papīra zvanus no žurnāliem, avīzēm un bukletiem locīja, grieza, šuva un stiprināja vairāk kā 300 Baltās nakts apmeklētāju, pārvēršot operas kafejnīcas āra terasi mājīgā, ar zvanu skaņām piesātinātā izstāžu zālē. Radīto instalāciju veidoja sveču gaismā skaisti izgaismoti vairāk kā 350 lielāki un mazāki dažādas formas papīra zvani. Starp tiem īpaši izcēlās kāds vairāk kā metru garš zvans, kas jau pašā vakara sākumā tika izveidots no vecas šuvēja piegrieztnes.

„Zaļā josta” ir īpaši gandarīta par apmeklētāju un instalācijas veidotāju atsaucību un priecājas, ka ir izdevies sagādāt cilvēkiem patīkamu vakaru un iespēju iesaistīties ar mazumiņu kopīga, liela darba veikšanā. „Līdzīgi, kā Baltajā naktī lieli un mazi, veci un jauni ar prieku nāca pie mums, lai pašrocīgi veidotu daļu no kopīgās EKO instalācijas, tā mēs arī ceram, ka ikviens ar tādu pašu prieku un azartu vēlēsies dot savu ieguldījumu tīrākās, zaļākas un sakoptākas Latvijas veidošanā, veicot nelielu daļu no kopīgā lielā darba Latvijas vides labā. Un tā, daļu pa daļai, darbu pa darbam – kopīgi padarīsim mūsu valsti sakoptāku un skaistāku,” par instalācijas kopīgās veidošanas filozofiju stāsta SIA „Zaļā josta” mārketinga vadītāja Laima Jekšiņa.

Raksti par līdzīgām tēmām
Publicēts sadaļā Baltā nakts 2011

Comments are closed.