splash

Nesaki ne JĀ, ne NĒ, ne BALTS, ne MELNS!
Posted By Ieva on augusts 10th, 2011

Mūsdienu kultūras forums Baltā nakts šogad notiks jau sesto reizi. Tiksimies naktī no 10. uz 11. septembri! Festivāla pamatprogrammā 20 mākslas, mūzikas, kustības, izdzīvošanas, performanču projekti visā Rīgā – VEF korpusos, Spīķeros, Vecrīgā, Rīgas centrā, Purvciemā un Bolderājā. Ieeja visos pasākumos bez maksas.

 

Survival Kit / Dirty Deal “Nofotografē savu patieso seju. Elektrošoka fotostudija Baltajā naktī.”

Projekta nosaukums: Nofotografē savu patieso seju. Elektrošoka fotostudija Baltajā naktī.
Organizators: Laikmetīgās Mākslas centrs, Dirty Deal
Vieta: Dirty Deal kultūras nams, Maskavas iela 12/2
Laiks: 23.15-1.00

Atgriezties pie visu notikumu saraksta

Nofotografē savu patieso seju. Elektrošoka fotostudija Baltajā naktī. ir Latvijā pirmā elektrošoka fotostudija, kurā ikvienam būs iespēja nofotografēties “zem sprieguma”, iemūžinot savu patieso seju.

Projektu īsteno māksliniece un fotogrāfe Julie Guiches (Parīze/Brisele) kopā ar apvienību Continent Virtuel no Briseles. Ikviens apmeklētājs saņems nelielu (drošu un pārbaudītu!) elektrošoka ierīci un pamācību, kā ar to rīkoties. Brīdī, kad viņš saņemsies nospiest strāvas podziņu, Julie viņu nofotografēs. Bildes pēc tam būs pieejamas lejupielādei internetā, tīmekļa vietnē http://www.studio-public.org/electrochoc/.

Projekts īstenots un guvis ievērojamu atsaucību Beļģijā, Spānijā, Itālijā, Vācijā un citviet. Rīgā mākslinieki viesojas ar Latvijas Laikmetīgās mākslas centra atbalstu, sadarbībā ar SURVIVAL KIT, DIRTY DEAL un Balto nakti.

Pirms fotostudijas klātesošos iesildīs apvienības māksliniece Nikka, kas plkst. 22.00 uzstāsies ar eksperimentālu elektriskās skaņas projektu Pandemia. Visus skaņdarbus Nikka rada turpat uz vietas, reģistrējot ļoti jutīgas aparatūras mijiedarbību ar telpas svārstībām.

Mākslinieki stāsta par savu projektu:

Neirologs Dušēns de Buloņs 19. gadsimtā izveidoja elektroterapiju, metodi, ar kuras palīdzību pētīt cilvēka mīmiku. Pakļaujot muskuļus elektrības triecienam un tajā pašā brīdī uzņemot attēlu, tiek reģistrēta dvēseles kustība, kas ir pārāk mirklīga, lai to spētu uztvert neapbruņota acs. Dušēna mērķis bija radīt mīmikas vārdnīcu, ikvienai sejas izteiksmei blakus liekot noteiktas emocijas, paša vārdiem – “dzīvs attēls un eksperimentālas kaislības”. Beļģu-franču mākslinieces Julie Guiches performance Electrochoc, ko viņa īsteno ar mākslinieku apvienības Studio Public palīdzību, piedāvā apmeklētājiem ar fotoattēla palīdzību fiksēt viņu dvēseles dzīļu fiziskās svārstības.

Studio Public ir 1901. gadā dibināta starpdisciplīnāra mākslinieku apvienība, kas ar mākslas palīdzību pēta dažādus mūsdienu pilsētu apdzīvošanas veidus. Tā organizē fotodarbnīcas, kurās tiek iesaistīti garāmgājēji, tādējādi veidojot platformu, kas palīdz cilvēkiem satikties, mijiedarboties un palūkoties uz sevi jaunā gaismā; tā nodarbojas ar vizuālo izpausmju, teritorijas un identitātes jēdzieniem. Studio Public projektē un izstrādā insrumentus un metodes, kas ļauj īslaicīgi vai ilglaicīgi pārveidot pilsētvidi ar tās iedzīvotāju starpniecību.

Attēli no pēdējās Electroshoc studijas Itālijā: http://www.studio-public.org/STUDIO-PUBLIC.ORG/electrochoc_BCC.html#1

Berlīnē filmēts video, kas jūs sagatavos fotosesijai un pārliecinās par mūsu elektrošoka ierīces nekaitīgumu: http://vimeo.com/14973839.

Nikkas iepriekšējie elektro-skaņdarbi: http://soundcloud.com/discontinurecords/sets/nikka-pandemia).