splash

Nesaki ne JĀ, ne NĒ, ne BALTS, ne MELNS!
Posted By Ieva on augusts 10th, 2011

Mūsdienu kultūras forums Baltā nakts šogad notiks jau sesto reizi. Tiksimies naktī no 10. uz 11. septembri! Festivāla pamatprogrammā 20 mākslas, mūzikas, kustības, izdzīvošanas, performanču projekti visā Rīgā – VEF korpusos, Spīķeros, Vecrīgā, Rīgas centrā, Purvciemā un Bolderājā. Ieeja visos pasākumos bez maksas.

 

Vēsture

Baltā nakts ir daļa no starptautiska projekta Eiropas Baltās naktis, ko aizsākušas piecas Eiropas galvaspilsētas – Brisele, Madride, Parīze, Rīga un Roma. Rīgā šī tradīcija tiek turpināta jau sesto gadu. Projekta ietvaros katra pilsēta savā Baltās nakts programmā cenšas iekļaut citu pilsētu mākslinieku darbus. Balto nakšu stafeti Eiropā pārņēmušas arī Amsterdama, Bukareste, Portu un Valeta, bet citviet pasaulē tām pievienojušās Toronto, Tokija, Monreāla, Čikāga un citas pilsētas.

Forumu Baltā nakts organizē Rīgas domes Kultūras departaments sadarbībā ar aktīvākajām Latvijas kultūras organizācijām, iesaistot daudzus Latvijas un ārvalstu māksliniekus. Forumā aktīvi līdzdarbojas arī pilsētas kafejnīcas, galerijas, grāmatnīcas, klubi un citi uzņēmumi.

Baltā nakts ir viens no demokrātiskākajiem un visplašāk apmeklētajiem kultūras pasākumiem Rīgā. Tā mērķis ir vairot izpratni par mūsdienu kultūras izpausmēm, un iepriekšējos gados tas arī veiksmīgi īstenojies. Baltā nakts patīk gan vērotājiem un skatītājiem, gan tiem, kuri paši aktīvi vēlas iesaistīties un līdzdarboties projektu un pasākumu norisē.  Novērojumi liecina, ka ik gadu Baltās nakts pasākumi piesaista 30 līdz 45 tūkstošus Rīgas iedzīvotāju un viesu, nojaucot barjeras starp vecuma grupām, tautībām, interesēm un priekšzināšanām.

Baltās nakts apmeklētājus var raksturot kā sociāli aktīvus un atvērtus cilvēkus. Galvenokārt laikmetīgā kultūra interesē jauniešus līdz 35 gadu vecumam, kā arī ģimenes ar bērniem un Rīgas viesus, tomēr Baltās nakts apmeklētāju rindās bieži sastopami arī vecāka gadagājuma cilvēki.

Visos Baltās nakts pasākumos ieeja ir bez maksas.

Baltā nakts Latvijā iepriekšējos gados:

2006 2007 2008 2009 2010