splash

Nesaki ne JĀ, ne NĒ, ne BALTS, ne MELNS!
Posted By Ieva on augusts 10th, 2011

Mūsdienu kultūras forums Baltā nakts šogad notiks jau sesto reizi. Tiksimies naktī no 10. uz 11. septembri! Festivāla pamatprogrammā 20 mākslas, mūzikas, kustības, izdzīvošanas, performanču projekti visā Rīgā – VEF korpusos, Spīķeros, Vecrīgā, Rīgas centrā, Purvciemā un Bolderājā. Ieeja visos pasākumos bez maksas.

 

Zelta Zivtiņas tunelis Baltajā naktī

Posted By Jazz on septembris 16th, 2011

13. janvāra ielas gājēju tunelis Baltajā naktī kļiva par vienu no pasākuma pieturas punktiem, kur 3D gaismas projekcijās atdzīvojās tuneļa sienas un to vēroja vairāki tūkstoši cilvēku, kas šajā naktī šķērsoja tuneli. Mākslinieka Ernesta Mucenieka video instalācijas spēlējās ar realitāti, izaicinot skatītāju ierasto pasaules redzējumu par lietu kārtību, un teleportēja dalībniekus pilnīgi citā dimensijā.
Zelta Zivtiņas tunelis savieno universālveikalu Stockmann, Rīgas vecpilsētu un Rīgas Starptautisko autoostu, un tajā ikdienas ir vērojama lielākā cilvēku plūsma Rīgā. Jaunā tuneļa dizaina autors ir mākslinieks Pēteris Līdaka no reklāmas aģentūras !Mooz. Tā dizains un nosaukums Draugi ir visur veidots, pamatojoties uz ideju, ka tuneļu, kāpņu un labirintu vijumos vienmēr ir kas nedaudz noslēpumains. Dizains radīts kā daudzdimensiju piedzīvojums.
Atjaunotais tunelis ir dāvana Rīgas iedzīvotājiem un tās viesiem, un tā mērķis ir padarīt galvaspilsētu sakoptāku, piesātinātāku, vizuāli pievilcīgāku un pilsētniekiem patīkamāku. Darbi pie tuneļa atjaunošanas tika sākti šī gada 29. augustā, pirmo reizi Zelta Zivtiņa to atjaunoja 2008. gadā.

Raksti par līdzīgām tēmām
Publicēts sadaļā Baltā nakts 2011

Comments are closed.