PAR BALTO NAKTI

 

<line>

 

Mūsdienu kultūras forums "Baltā nakts” šogad notiks naktī no 5. uz 6. septembri. Šogad festivāls Rīgā tiek organizēts jau 10 gadu pēc kārtas, iesaistot galvaspilsētas aktīvākos kultūras un mākslas dzīves pārstāvjus, kā arī starptautiskus mūsdienu mākslas projektus. “Baltā nakts” ir kļuvusi par gaidītu un neatņemamu kultūras notikumu Rīgā, katru gadu septembra sākumā.

 

"Baltās nakts" programmā būs ap 40 dažādu žanru kultūras un mākslas projektu, to vidū - kino, performances, izstādes, mūzika, dzeja, kā arī starpdisciplināri projekti.

 

Visi "Baltās nakts" pasākumi ir bez maksas un notiek dažādās pilsētas vietās. Šogad aktīvākie Rīgas punkti būs Spīķeru kvartāls Maskavas forštatē, Vecrīga, Miera ielas rajons, aktīvais Rīgas centrs, kā arī Pardaugava - Torņkalns, Mūkusalas ielas un Kalnciema ielas apkārtne. 

 

Foruma “Baltā nakts” programma šogad ir veidota, iedvesmojoties no tēmas “Gaisma”. Saturiskā tēma izraudzīta, atbalstot Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācijas (UNCESCO) izlsudinātā “Gaismas un gaismas tehnoloģiju gada" ideju. 

 

“Baltā nakts” ir mūsdienu urbānās kultūras forums – tā ir viena nakts gadā, kad pilsētnieki un tās viesi ir aicināti izjust radoša nomoda stāvokli, kas maina iesīkstējušus priekšstatus par apkārtējo vidi un kultūras dzīvi tajā. Tā ir brīvprātīga izvēle gūt neikdienišķu pieredzi un iesaistīties mākslinieku iniciētās aktivitātēs. “Baltās nakts” tradīcija, kas 2002. gadā sākās Parīzē, kā labdabīga epidēmija izplatījās arī Briselē, Romā un Madridē, turklāt kā vienu no pirmajām pilsētām skarot arī Rīgu. “Baltās nakts” stafeti Eiropā pārņēmušas arī Amsterdama, Bukareste, Portu un Valeta, bet citviet pasaulē tām pievienojušās Toronto, Tokija, Monreāla un citas pilsētas.

 

Rīgā forumu “Baltā nakts” organizē Rīgas dome sadarbībā ar aktīvākajām Latvijas kultūras organizācijām, iesaistot daudzus Latvijas un ārvalstu māksliniekus. Forumā aktīvi līdzdarbojas arī pilsētas kafejnīcas, galerijas, grāmatnīcas, klubi un citi uzņēmumi.